تحقیقان

مرجع دانلود مقاله , تحقیق و جزوه های دانشگاهی

دانلود مقاله پروژه مالی مبلمان

دانلود مقاله پروژه مالی مبلمان

 

 

 

 

 

 

دانلود مقاله پروژه مالی مبلمان

 

 

تاريخچه ساخت مبل و آشنايي با سبك هاي اصيل ساخت صندلي

يكي از شاخصه هاي رشد تمدن، تغيير و تحول در نگرش انسان نسبت به زندگي بوده است و به طبع آن تغيير در طراحي در كليه اسباب و لوازم مورد استفاده در زندگي از طراحي در لباس تا معماري و دكوراسيون داخلي منازل و... ظهور صنعت در قرن نوزدهم، تغييراتي بنيادين در تفكر و توليد ايجاد كرد و انتقال و تغيير صور و اشكال از معماري سنگين و مكعبي شكل به صور منحني شكل، يكي از عوامل زمينه ساز در طراحي مبلمان بوده است. به عبارتي معماري و دكوراسيون را اساساً نمي توان از هم تفكيك كرد.

مبلمان از تغيير شكل و تحول چهارپايه ها، نيمكت ها... و ميزهاي ساده حاصل شد و اين تغييرات تدريجاً و در طول زمان حاصل شد و اين تغييرات تدريجاً و در طول زمان حاصل شد زمان ساخت نخستين مبل هاي اوليه را، به علت عدم دستيابي به نام سازندگانشان دقيقاً نمي توان مشخص كرد. بعد از قرن 15 بود كه اولين مبل هايي كه شناسايي شده اند نام سازندگان و صنعتگران خود را به همراه داشته اند. در قرن 18 ميلادي مبلمان حجيم و پر زينت، انعكاسي از معماري و اماكن مذهبي آن دوران بود، قطعات قطور و خشك و خشن به مدد كنده كاري هاي حجيم همراه با نصب قطعات فلزي گران قيمت و سنگ ها و چوب هاي كمياب تزيين مي شدند و اين مخصوص دوراني است كه هنوز مهارت هاي فني و تكنولوژي ماشيني نتوانسته بود توان سازندگان را افزايش دهد. در عصر رنسانس، مهارت هاي فني فوق العاده موجب پيدايش كنده كاري هاي بسيار عالي و بديع نخست در ايتاليا و بعدها در آلمان، اسپانيا، فرانسه و بالاخره انگلستان گرديد و دقيقاً مبل هاي دوره رنسانس از خطوط معماري ساختمان ها پيروي مي كردند. سبك هاي آن دوره به نام سلاطين نام گذاري شده بودند كه از آن ميان مبل هاي تئودور، اليزابت، ژاكوبي، ويليام، ماري، ملكه آن و لوئي فرانسه را مي توان نام برد. و در برخي ديگر از نام سازندگان خود مايه گرفته بودند كه از آن ميان مبل هاي چيپندل Chippendale، (هپل وايت) Hepple white، آدام (ADAM) و شراتون (Sheraton) معروف ترين آنان هستند.

از قرن 18 ميلادي به بعد مبل هاي سنتي گسترش پيدا كرد و ارزش خود را در دهه هاي بعدي نيز حفظ نمود و حتي امروزه بعد از چندين قرن هنوز از اين سبك ها استفاده مي شود.

به منظور هماهنگ شدن با معماري تحول يافته مبلمان نيز بتدريج نه تنها از طريق فرم و سبك بلكه از نوع مواد و چوب نيز تغيير يافت. چوب هاي مختلفي مثل بلوط، سرو، آبنوس، گردو، شاه بلوط بتدريج جايگزين چوب گردو و ماهاگوني شدند.

در اواخر قرن 17 از چوب گردو و به ميزان قابل ملاحظه اي در ساخت مبلمان استفاده مي شد. تزئينات مبلمان در گذشته غالباً در تداخل با مفهوم كاربردي و استفاده و اتلاف وقت قرار مي گرفت. اين امر هنرمندان سازنده را به سمتي سوق داد كه بتوانند به صرف انرژي و وقت قرار مي گرفت. اين امر هنرمندان سازنده را به سمتي سوق داد كه بتوانند با صرف انرژي و وقت كمتر، محصولاتي مقاوم و زيبا و حتي المقدور به صورت ماشيني خلق كنند و در واقع از مصالح به كار رفته حداكثر استفاده را به عمل آوردند.

عمل اتصال و مونتاژ قطعات چوبي از مهارت هاي مربوط به كنده كاري نشات مي گرفت. از خراطي چوب جهت سبك كردن مبلمان هاي سنگين و تغيير شكل از قطعات مكعبي مستطيل به استوانه اي استفاده شد. پس از اختراع ماشين هاي تراش و با افزايش راندمان كاري فرآيند هايي مانند خم كردن چوب، ورقه ورقه كردن و مونتاژ مكانيكي قطعات به سازندگان اين مدد را رساند كه بتوانند زيباترين و مقاوم ترين مبل ها را در كوتاه ترين زمان ممكن با تناسبات بديع و بر مبناي ابعادي استاندارد بيافرينند و همچنين تحول در علم شيمي و فرآورده هاي شيميايي صنعتي، در قياس با گذشته انواع مواد جلا دهنده مصنوعي و مقاومي را در اختيار سازندگان قرار دارد تا بتوانند به مبل ها، نماي دلپذيرتري بدهند. از آنجا كه صندلي ها در تاريخچه مبلمان جاي ويژه يي دارند و به عبارتي صندلي هاي قديمي از اجداد مبلمان هاي امروزي محسوب مي شوند در ذيل به معرفي چند سبك صندلي مي پردازيم.


مبلمان به سبك ژاكوبي 

سبك ژاكوبي Jacobean Style:

ژاكوبي يك سبك مبلمان انگليسي است كه در فاصله سال هاي 1603 تا 1688 شكل گرفته است صندلي بلوطي با پشتي بلند و با پايه هاي كنده كاري شده ظريف و تشكچه با پوشش مخمل اسپانيايي معرف كليه تناسب ها و خطوط اين نوع مبلمان است. از تشكچه نرم مبلمان ژاكوبي اوليه، مبلمان با پوشش پارچه سبك استوارت Stewart Style پديد آمد در اين سبك شكوه سبك و ظرافت فوق العاده كار نتيجه پيشرفت هاي درودگري بود به نام گرين لينگ گينبز. Grinling Gibbons

سبك ملكه آن:

 در عصر ملكه آن مبلمان خانگي از مشخصات و خصوصيات كنده كاري كه معرف سبك هاي گذشته بود فاصله گرفت. اين سبك اولين نوع مبلمان در انگلستان بود كه در آن تركيب توامان زيبايي و راحتي مطرح بود. دسته هاي صندلي و پشتي هاي آن مناسب با بدن انحناي داده شده بود، روكش هاي پارچه اي جاي كنده كاري را گرفت و پايه هاي پنجه شيري خطوط منحني و نيز گوشه هاي گرد شده در اين سبك پديدار و چوب بيست پايه هاي صندلي ناپديد شدند. پشتي هاي مجلل و مرتفع سبك هاي قبلي به ارتفاع كوتاه تري نزاع پيدا كردند. در اين دوره بود كه براي اولين بار در انگلستان از چوب ماهاگوني استفاده شد. صندلي هاي سبك ملكه آن، پشتي هاي تو رفته يا صاف داشته و صندلي روكش پارچه اي داشته و غالباً قابل برداشتن از روي صندلي بوده است.

سبك چينپدل Chippendale Style:

توماس چينپدل در فاصله 1775 - 1750 سرآمد كابينت سازهاي لندن بود با ورود ماهاگوني به صحنه حرفه درودگري، چينپدل مبادرت به تهيه طرح هايي نمود كه اختصاصاً با اين چوب جديد انطباق داشتند در كار خود منحصراً به كنده كاري هاي ظريف تكيه كرده و از منبت كاري پرهيز مي نمود. پايه هاي كروي و پنجه هاي موجود در جرح هاي اوليه وي در طرح هاي بعدي كنار گذاشته شده و در عوض از پايه هاي راست در كارهاي بعدي استفاده گرديد.


سبك توماس چيپندل

سبك رابرت آدام Robert Adam style:

رابرت آدام، معمار تعداد زيادي از قصرها و خانه هاي باشكوه لندن بود. در سبك وي نفوذ گنجينه هاي كلاسيك را كه در پمپي Pompe و هركولونوم Herculaneum حفاري گرديدند منعكس است. صندلي هاي رابرت آدام تنوع فوق العاده اي را داشته است ولي شايد بتوان صندلي با پشتي بيضوي را نمونه بارز اين سبك دانست. ارتفاع اين صندلي ها براي حفظ كنتراست بين پانل هاي عمودي و پنجره هاي بلند معماري وي كوتاه گرفته مي شد.


سبك رابرت آدام

سبك جرج هپل وايت George Hepplewhite style:
هپل وايت، يك كابينت ساز باديد عملي قوي بود كه كارهاي خود را ابتدا به سبك آدام ساخت. بعدها صندلي با پشت بيضوي و سپري سبك آدام را اصلاح و تكميل نمود. اين صندلي جديد با طرح شاخه گندمي و دكوراسيون باز، نمونه اي از طرح شيك و سبك طرح هاي زيبا و فوق العاده متقارن وي بود هپل وايت معتقد بود كه زيبايي خط در انحناي آن است و به همين دليل از طرح هاي با خط مستقيم پرهيزمي نمود. او به چوب ماهاگوني و خصوصيت مقاوم آن كه به كمك آن مي توانست كارهاي سبك وزني بسازد عشق مي ورزيد. در كارهاي خود براي پيدايش سايه روشن مشخص تر در قسمت هاي كنده كاري شده از جلاي روشن استفاده مي كرد. كتاب راهنماي كابينت ساز و دوزندگان مبل The cabinet makers & upholsterer به وسيله همسرش (آليس) طبع گرديد.

 

سبك توماس شراتون (1806- 1751) Thomas Sheraton:
شراتون يكي از مهم ترين طراحان مبلمان در نيمه دوم قرن 18 محسوب مي گردد و با اينكه خود مبل ساز بود احتمالاً هرگز يكي از طرح هاي خود را نساخت. بيشتر صندلي هاي وي ظاهري با ظرافت زنانه داشتند ولي به علت دانش مبل سازي وي همه آن ها از استحكام قابل ملاحظه اي برخوردار بودند. شراتون فسمتي از اطلاعات خود را از سبك فرانسوي لوئي شانزدهم به عاريت گرفت ولي نفوذ آن بر روي طرح، فوق العاده بود. كتاب ترسيمي كابينت سازها و مبل سازها The cabinet makers & upholsterers drawing book در سال 1793 چاپ شد. در اين زمان ماهاگوني به نفع چوب اقاقيا و چوب مخطط و چوب لاله درختي امريكايي، كنار گذاشته شد. منبت كاري با چوب هاي روشن تر نيز در كارهاي وي وجود داشت.

 

مبل فرانسوي- دوره لويي پانزدهم (1774- 1715):

شاخص مبل دوره لوئي چهاردهم، كنده كاري ها و خطوط متقارن پيچيده اي بود آندره شارل بول Andre charles Boulle كه يك هنرمند جهاني در حرفه درودگري محسوب مي گرديد. سبكي با دكوراسيون گران قيمت ابداع كرد. مبلمان اين دوره، حجيم و سنگين بودند. در دوره لوئي پانزدهم زندگي درباري در نهايت شكوه و جلال بود. مبلمان در اواخر اين دوره، دكوراسيون بيش از حدي را داشته ولي نسبت به مبلمان اوائل دوره كوچك تر و راحت تر بوده است.


مبل طراحي شده توسط آندره شارل بول

در طرح لوئي شانزدهم از هنر هنرمندان گذشته استفاده شد و به كار زيبايي و سادگي بيشتري داده شد. در اين دوره خطوط راست جاي سبك هاي كنده كاري شده شلوغ را گرفتند طراح مشهور، دو امپراطور آخر اين دوره، جي ريزنر J.H.Riesener بود. طرح هاي رمي كه در معماري فرانسه به كار مي رفتند بر روي طراحي مبلمان اين دوره نيز تأثير گذارده است.

سبك دانكن فايف Duncan phyfe style سالهاي 1768- 1874:

دانكن فايف در اسكاتلند به دنيا آمد ولي اولين طراح مشهور مبلمان در امريكا گرديد. در كارهاي اوليه وي نفوذ سبك هاي آدام و سبك شراتون منعكس است. در طرح هاي فايف،تعادل، استقامت ساختماني و جنبه هاي اقتصادي پيش بيني شده است. مشخصات بارز طرح هاي وي عبارتند از استفاده از شكل چنگ به عنوان پشتي، كنده كاري هاي تو رفته و برآمده ي استوانه اي و روي پايه ها و دسته ها، پايه هاي پنجره اي برنجي و كنده كاري هاي برگي و تكه ي بارز ديگر در سبك وي را مي توان انحناي رو به خارج پايه هاي صندلي ها و ميزها دانست.


سبك دانكن فايف

سبك هاي مدرن Modern Styles:

پس از جنگ جهاني دوم، طراحان مبلمان با مطالعه و بررسي كار روي سبك هاي گذشته توانستند از نقطه نظر هنري و كار روي چوب هاي متعدد و مفاهيم كاربردي آن ها، طرح هاي زيبايي بيافرينند كه تداوم اين امر در مبلمان هاي امروزي همچنان ادامه دارد.

 


 

مباني طراحي مبلمان

 

          اولين گام هر پروژه درودگري طرح نقشه مي باشد . پروژه هاي ساده تنها به كمي دورانديشي قبل از شروع ساخت نياز دارند اما ساخت مبلمان پيچيده ترنياز به صرف وقت بيشتري دارد . در عين حال اجراي برخي از مراحل طراحي ضروري است . به عنوان يك تمرين بكوشيد لذت مرحله خريد مايحتاج را به بعداز فرايند طراحي برروي تخته رسم موكول نماييد . اگر جلوي دسته اي از الوار با يك اره در دست و بدون هيچ نقشه اي برروي ميز كار ايستاده ايد . به عنان آنچه كه پيش خواهد آمد  ممكن است طرح فوق العاده شما بابرش غلط يك پايه خراب شده ، يا كشويي كه ساخته ايد با جايش هم خواني نداشته باشد و يا در پايان كار در مي يابيد كه دو تا از تخته ها كوتاهند .

 طراحي يك پروژه سه مرحله اساسي دارد :

مشخص كردن آنچه مي خواهيد بسازيد

پياده كردن جزئيات در زمان طراحي و ساخت نمونه اوليه

برآورد مواد اوليه و تهيه ليست برش از روي نقشه ترسيم شده 

دراين بخش به معرفي مراحل طراحي خواهيم پرداخت و شما قادرخواهيد بود تا پروژه بعدي خود را مستقلا و همراه با اوقاتي خوش درزمان ساخت به پايان برسانيد . در مجموع انجام صحيح يك پروژه درودگري است  موافق هستيد؟ انجام طراحي درابتداي كار؛ لبخند را در پايان كار برروي لبهاي شما خواهد نشاند .


 

تصميم گيري براي ساختن

     انگيزه ساخت چيزي مي تواند دلايل زيادي داشته باشد . ممكن است شما ميز آشپزخانه قديمي داريد كه تصميم به جايگزيني آن با يك مدل جديدتر گرفته ايد شما مي توانيد ميزي دلخواه با توجه به نياز و سليقه خود طراحي كنيد . ممكن ميزقشنگي دريك گالري مبلمان نظر شما را به خودجلب كرده ولي قيمت آن بيشتر از موجودي شماست . با طراحي و ساخت آن توسط خودتان ميتوانيد هم قيمت وهم كيفيت ان را كنترل كنيد ومجبور به خريد آن از خرده فروش ها نيز نشويد . براي اينكار تنها احتياج به يادگيري تكنيكهاي جديد كار با چوب يا ابزاري داريد كه مهارت شما را افزايش دهد .

جمع آوري افكار

     انگيزه ساختن و فكركردن به آن براي ايجاد طرح اوليه كافيست. مرحله جمع آوري افكار مرحله اي مهم است و درواقع زماني است كه شما به افكار خود اجازه مي دهيد بدون دخالت نظر و سليقه ديگران عمل كند . شما مي توانيد افكار خود را با واقعيتها تغذيه كنيد و طرحي روشن ايجاد نماييد .

فروشگاههاي مبلمان بهترين مكان براي ديدن الگوهاي مختلف است . به مبلمان دوستان و همچنين كاتالوگ هاي مختلف توجه كنيدكتابها و مجلات مختلف كاربا چوب را ورق بزنيد . شما مي توانيد نقشه پروژه هاي چوبي قابل قبولي راازبين طرح هاي طبقه بندي خود به راحتي پيدا كنيد . به سايت هاي مختلف درمورد كارهاي چوبي سر بزنيد كارهاي آنها را به دقت تماشا كنيد وازبين آنها موارد جالب و قابل قبول را پرينت بگيريد . تمام مطالب كاتالوگ ها  مجلات  تبليغات و عكس ها رادرجايي نگهداري كنيد تا هرزمان كه خواستيد بتوانيد از آنها استفاده كنيد .

     درحين جستجو براي رسيدن به يك فكر مناسب پي خواهيد برد كه انواع مختلف مبلمان همگي از يك الگوي كلاسيك خاص پيروي مي كنند . مسلما چيزي كه شما طراحي مي كنيد و مي سازيد حتما نبايد يك شكل خاص كه مورد قبول همگان است داشته باشد . ولي اساس طراحي مبلمان نتيجه آزمون و خطاي قرنها تجربه است . با مشاهده تناسب قسمت هاي مختلف اثاثيه منزل مثل ميز صندلي قفسه و .. مي توان به تناسب مبلمان با اندام افراد پي برد . شما مي توانيد يك صندلي مناسب راوقتي روي آن نشستيد تشخيص دهيد حتي اگر نتوانيد به دلايل آن پي ببريد . اندازه و ابعاد اصلي مبلمان با توجه به اندازه اندام انسان و همچنين ابعاد وسايلي كه داخل مبل قرار مي گيرند محاسبه مي گردد .

      مبلمان بستگي به رعايت و تطابق اندازه هاي انسان با ابعاد مبلمان دارد و همچنين هماهنگي ابعاد در تعيين آن مؤثر خواهد بود . به طور مثال فاصله كف صندلي از كف زمين بر اساس ارتفاع ميز كه مقدار مناسب آن 720-780 ميلي متر مي باشد  تعيين مي گردد و ارتفاع صندلي راحت و متناسب را مي توان به اندازه 420-480 ميليمتر در نظر گرفت . اندازه ميزهاي تحرير را معمولا مي توان تا680 ميلي متر كاهش داد . عرض نشيمن صندلي در قسمت پهن360 ميليمتر وصندلي مربوط به كار400 ميليمتر و ارتفاع پشت صندلي از 320 الي450 ميليمتر تعيين مي گردد .

     ابعاد صفحه ميز كاردرميزهاي تحرير حداقل800  الي 500 ميليمتر و براي منشي حداقل 700  الي 400  ميليمتر مي باشد . مرز فعاليت يك نفر در ميز ناهارخوري از500  الي 600 ميليمتر و به عمق 325 ميليمتر مي باشد .

          اندازه و ابعاد ميز ناهارخوري بستگي به تعداد نفرات آن دارد . فاصله پايه هاي ميز وقتي كه دو صندلي كنارهم قرار مي گيرند نبايد از 910 ميليمتر كمتر باشد ولي براي ميز ناهارخوري براي هرنفر500 تا 300  ميليمتر ضروري است . عمق مبل راحتي از 450 الي 600 ميليمتر، عرض مبل راحتي يك نفره 500 ميليمتر و طول مبل هاي راحتي تاشو( تخت مبل ) يك نفره 1860 ميليمتر و عرض آن 600 الي700 ميليمتر مي باشد .

 

 

تعداد صفحات:54

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن در این صفحه درج شده (به طور نمونه) و ممکن است به دلیل انتقال به صفحه وب بعضی کلمات و جداول و اشکال پراکنده شده یا در صفحه قرار نگرفته باشد که در فایل دانلودی متن کامل و بدون پراکندگی با فرمت ورد wordکه قابل ویرایش و کپی کردن می باشند موجود است.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file68_1790632_2156.zip172.5k

دانلود مقاله پروژه مالی کارخانه شکلات فرمند

دانلود مقاله پروژه مالی کارخانه شکلات فرمند        دانلود مقاله پروژه مالی کارخانه شکلات فرمند     تمامي عمليات انجام گرفته و صورتهاي مالي تهيه شده در مورد كارخانه توليد شكلات فرمند  به صورت فرضي مي باشد كه در اين كارخانه بعد از خريداري شكر ، و سابر مواد  و مراحل توليد روي آن انجام گرفته و تبديل به شكلات مي‌شود و توسط فروشندگان به فروش مي‌رسد. روش انبارداري كارخانه توليدي ، ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,800 تومان

دانلود مقاله پروژه مالی شركت نوین گستر سایپا

دانلود مقاله پروژه مالی شركت نوین گستر سایپا         دانلود مقاله پروژه مالی شركت نوین گستر سایپا    فهرست: اطلاعات شرکت........................................................................ مقدمه........................................................................... عملکرد شرکت......................................................................... آینده شرکت............................ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,900 تومان

دانلود مقاله پروژه مالی شركت محصولات كاغذي لطيف

دانلود مقاله پروژه مالی شركت محصولات كاغذي لطيف        دانلود مقاله پروژه مالی شركت محصولات كاغذي لطيف   مقدمه : كليه داراييهاي يك واحد تجاري - توليدي داراي ارزش اقتصادي است و حصول اطمينان از به كارگيري آن طبق هدفهاي تعيين شده ، نيازمند طرح ريزي مي باشد . مثلاً مهندسين توليد براي استفاده موثر از تسهيلات توليد ، براي كليه فعاليتهاي توليدي به دقت برنامه ريزي مي كنند . يا مديران سيستم ضوابط عملياتي ر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

دانلود مقاله پروژه مالی شركت تعاوني توليد روستايي دشت گل نسترن

دانلود مقاله پروژه مالی شركت تعاوني توليد روستايي دشت گل نسترن           دانلود مقاله پروژه مالی شركت تعاوني توليد روستايي دشت گل نسترن   شركت تعاوني توليد روستايي دشت گل نسترن در سال 1382 با 118 عضو و سرمايه اوليه 000/835 و 415 هكتار سطح اراضي بهره برداران تأسيس و فعاليت خود را آغاز كرد. تعداد اعضاء فعال در حال حاضر 288 عضو و سرمايه 000/650/1 ريال و 825 هكتار مي‌باشد تحصيلات بهره برداران بي سواد- 55 نفر-خواندن و نوشتن 30 ن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود مقاله پروژه مالي رب گوجه

دانلود مقاله پروژه مالي رب گوجه        دانلود مقاله پروژه مالي رب گوجه (شرکت فرآورده های غذایی شاد گل شیراز)  مقدمه از نظر وضعيت اقتصادي استان فارس از قطبهاي اقتصادي كشور به خصوص در زمينه كشاورزي، صنعت و صادرات مي‌باشد. بخشهاي اقتصادي استان به شرح ذيل به طور خلاصه درج مي‌گردد : 1-     قابليتها و امكانات بخش اقتصادي : استان فارس از نظر كشاورزي در سطح كشور داراي جايگ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,400 تومان

دانلود مقاله کار آفرینی درصنایع غذایی

دانلود مقاله کار آفرینی درصنایع غذایی        دانلود مقاله کار آفرینی درصنایع غذایی   فهرست : عنوان                                                   &nbs ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,200 تومان

دانلود مقاله پروژه مالي در صنعت برق

دانلود مقاله پروژه مالي در صنعت برق       دانلود مقاله پروژه مالي در صنعت برق (به صورت فرضي)     بررسي روند نسبتهاي مالي صنعت برق : تجزيه و تحليل نسبت هاي مالي به عنوان يك ابزار متداول جهت شناخت نقاط قوت و ضعف يك شركت مورد استفاده قرار مي گيرد . لازم به ذكر است كه با اين نسبت ها فقط مي توان به عوارض و علائم موجود پي برد . اگر يكي از نسبت ها بيش از اندازه زياد يا كم باشد مي توان به وجود ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,400 تومان

دانلود مقاله پروژه مالي توليد ترانس در ايران

دانلود مقاله پروژه مالي توليد ترانس در ايران           دانلود مقاله پروژه مالي توليد ترانس در ايران   تاریخچه شرکت توليد ترانس در ايران شرکت ایران ترانسفو جهت تولید ترانسفورماتورهای مورد نیاز شبکه های توزیع برق کشور در سال 1345 تحت شماره 10822 در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید و در اسفند ماه سال 1347 به بهره برداری رسید . شماره پروانه بهره برداری شرکت 5994 مورخ 11/2/1348 می باشد - کارخانه های زنجان واق ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,600 تومان

دانلود مقاله پروژه مالی ایران خودرو

دانلود مقاله پروژه مالی ایران خودرو           دانلود مقاله پروژه مالی ایران خودرو     فهرست  صفحه تاريخچه تأسيس ايران خودرو........................................ شركت خودروسازان................................... سيستم مالي شركت ايران خودرو............................. اداره رسيدگي اسناد........................................ اداره حقوق و مزايا................................. اداره حسابدا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

دانلود مقاله اصول و طراحي سيستم انبارداری

دانلود مقاله اصول و طراحي سيستم انبارداری        دانلود مقاله اصول و طراحي سيستم انبارداری     تعريف و اصطلاحات: 1-تعريف مال چيزي كه قابل  تملك، مبادله و ارزش باشد اصطلاحاً مال  گفته مي شود. به موجب آيين نامه اموال دولتي :(كليه اموالي نه در تصرف مالكانه وزارتخانه يا مؤسسه دولتي بوده  يا به  نحوي ازآنجا به تصرف مالكانه انها درآيد ،  به عنوان اموال دولتي محسوب مي شود.) ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,200 تومان

دانلود مقاله پروژه مالي ریسندگی

دانلود مقاله پروژه مالي ریسندگی       دانلود مقاله پروژه مالي ریسندگی(تولید نخ)  کلیاتی در راستای شناسایی محصول و ارتباط منطقی آن با زنجیره تولید 1-2- تعریف ویژگی ها و مشخصات فنی محصول پوشاک و منسوجات یکی از اساسی ترین نیازهای اولیه انسان ها را تشکیل می دهد و میزان مصرف آن حداقل تا سطح معینی از درآمد یکی از شاخص های دهنده میزان توسعه یافتگی و اجتماعی کشورهای جهان می باشد .از آن جایی که مصرف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,200 تومان

دانلود مقاله پروژه مالی شرکت مخابرات خراسان رضوی

دانلود مقاله پروژه مالی  شرکت مخابرات خراسان رضوی       دانلود مقاله پروژه مالی  شرکت مخابرات خراسان رضوی    فهرست مطالب عنوان                                                ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,900 تومان

دانلود مقاله پروژه مالی شرکت کنسرو کرج شوبران

دانلود مقاله پروژه مالی  شرکت  کنسرو کرج شوبران         دانلود مقاله پروژه مالی  شرکت  کنسرو کرج شوبران   فهرست مطالب عنوان                                             &nbs ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,200 تومان

دانلود مقاله پروژه مالي حقوق و دستمزد

دانلود مقاله پروژه مالي  حقوق و دستمزد       دانلود مقاله پروژه مالي حقوق و دستمزد     فهرست مطالب عنوان                                                 &nb ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود مقاله بررسي سيستم حسابداري بانك كارآفرين

دانلود مقاله بررسي سيستم حسابداري بانك كارآفرين        دانلود مقاله بررسي سيستم حسابداري بانك كارآفرين   فهرست مطالب عنوان                                               &nbs ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,600 تومان

دانلود مقاله رابطه نسبتهای نقدی و تعهد

دانلود مقاله رابطه نسبتهای نقدی و تعهد        دانلود مقاله رابطه نسبتهای نقدی و تعهد  چیکده  این تحقیق به بررسی بار اطلاعاتی نسبت های مالی تهیه شده برمبنای جریانات نقدی می پردازد . اگر چه هر یک از در روش محتوای اطلا عاتی خاص را ارائه می کند و جایگزینی یک دیگر نمی توانند باشند،لیکن ارائه اناندر کنار یکدیگر تصویری روشن تر از وضعیت عملیاتی ونقد ینگی یک بنگاه اقتصادی را به معرض نمایشمی گذارد در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,900 تومان

دانلود مقاله خصوصيات حسابداري شهـرداري ها

دانلود مقاله خصوصيات حسابداري شهـرداري ها        دانلود مقاله خصوصيات حسابداري شهـرداري ها  فهرست مطالب فصل اول                                                &nb ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,900 تومان

دانلود مقاله حسابداری دولتی

دانلود مقاله حسابداری دولتی        دانلود مقاله حسابداری دولتی  فصل اول: حسابداري دولتي تعريف حسابداري: حسابداري به انحناء گوناگون تعريف شده است.  كامل ترين تعريف فن حسابداري به شرح زير است:    حسابداري عبارت است از فن ثبت، طبقه بندي و تلخيص فعاليت هاي  مالي يك مؤسسه در قالب اعداد قابل سنجش به پول و تفسير نتايج حامل از بررسي اين ارقام.   تعريف حسابداري سازمان ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,500 تومان

دانلود مقاله بهره و حسابداري تورم

دانلود مقاله بهره و حسابداري تورم        دانلود مقاله بهره و حسابداري تورم  فهرست مطالب عنوان                                                    ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

دانلود مقاله نگرشي برسيستم حسابداري منطقه 11تهران

دانلود مقاله نگرشي برسيستم حسابداري منطقه 11تهران      دانلود مقاله نگرشي برسيستم حسابداري منطقه 11تهران  «فهرست مطالب» 1-فصل اول 1-1مقدمه...................................................................... 1 2-فصل دوم 1-2-تاريخچه شهرداري.................................................................................. 3 2-2-تاريخچه منطقه 11............................................................... ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان