تحقیقان

مرجع دانلود مقاله , تحقیق و جزوه های دانشگاهی

دانلود مقاله plc

دانلود مقاله plc

 

 

 

 

دانلود مقالهPLC

 

 خلاصه:

Plc مخفف عبارت programming logic control ميباشد.اين سيستم وسيله ايست كه متناسب بابرنامه اي كه دريافت ميكند وظيفه اي خاص را اجرا ميكند به عبارت ديگر  plc نوعي كامپيوتر است كه برنامه اي خاص را اجرا ميكند .

با ظهور  plc تجهيزات و قطعات استفاده شده در كنترل فرايند هاي صنعتي و خطوط توليد تغيير نموده و مدار هاي رله كنتاكتوري و سخت افزاري حالت جامد كم كم جاي خود را به كنترل كننده هاي قابل برنامه ريزي يعني  plc دادند .

امروزه در طراحي كنترل كننده خطوط توليد و فرايند هاي صنعتي استفاده از مدار هاي رله كنتاكتوري منسوخ گرديده و در اگثر كارخانه ها و مراكز صنعتي از سيستم  plc اسنفاده ميشود.

بدون ترديد  plc مهمترين و پر كاربرد ترين وسيله اتوماسيون در صنايع مدرن امروزي است .

در ماشين ها و خطوط توليد جديد كمتر موردي را ميتوان يافت كه از كنترل كننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي استفاده نشده باشد .

در حقيقت اين وسيله بسيار قابل انعطاف كه خود يك كنترل كننده كامل است به عنوان قطعه اي برنامه ريز در صنايع گوناگون كاربرد وسيعي يافته است به گونه اي كه با پيشرفت تكنولوژي و حضور اتوماسيون در عرصه صنعت در طراحي كنترل كننده ها و مدار هاي فرمان خطوط توليد و فرايند هاي صنعتي استفاده از مدارهاي فرمان قديمي منسوخ گرديده و در اكثر مراكز صنعتي از كنترل كننده ها ي منطقي قابل برنامه ريزي استفاده ميگردد.

پيشگفتار:

قرن بيستم قرني است گسترده بين دو انقلاب .انقلابي در آغاز قرن و انقلابي در پايان آن .انقلاب اغازين ظهور توليد انبوه و پايان گرفتن عصر توليد دستي و انقلاب پاياني همانا ظهور توليد ناب و خاتمه يافتن توليد انبوه است . اكنون جهان در استانه عصر جديد به سر ميبرد عصري كه

در ان دگرگوني  شيوه هاي توليد مصنوعات و ساخته هاي بشر چهره زندگي را يكسره دگرگون خواهد كرد .

امروزه با رشد شگفت آور دانش فني بشر و افزايش تعداد توليد كنندگان مناطق مختلف جهان سهم بيشتر بازار هاي جهان از ان كشور ها و شركت هاي است كه در خصوص كيفيت نواوري و تنوع محصول  و... حرف هاي تازه اي را براي گفتن دارند . اكنون توليد كنندگاني در جهان ظهور كرده اند كه ميتوانند با نيمي از نيروي كار و سرمايه و ميزان مهندسي و مكان وزمان كه براي توليد كنندگان انبوه قديمي لازم است محصولاتي به جهان عرضه كنند كه از نظر كيفيت  و جنبه هاي نواورانه بسي برتر باشد .اكنون ديگر ان انبوه سازان كه زماني الگو و قبله آمال ديگر توليد كنندگان بودند پس از دهها سال سروري به غير از عقب نشيني و از دست ندادن سهم بازار خود و يا تغيير كلي شيو هاي خود راه ديگري ندارند بنابراين جا دارد كه بپرسيم توليد كنندگان محصولات برتر چگونه توانسته اند در مقابل توليد كنندگان انبوه قديمي با وجود يك قرن تجربه در ساخت توليد و تجارت اين ميان قد علم كنند و با نيمي از سرمايه و نيروي فكري و كاري آنها و بهروري و كيفيت خود را چنين ارتقا بخشند ؟

امروزه صنعت كشور بيش از هر چيز نيازمند نو سازي و به كار گيري نگرش هاي نوين صنعتي ميباشد روش هاي كهنه و مرسوم در صنعت كشور كاهش بهروري و افت كيفيت را به ارمغان آورد ه است و اين در حالي است كه مرز هاي صنعت به سرعت در حال گسترش است و اصرار بر روش هاي سنتي فاصله ايران را با دنياي صنعتي افزايش خواهد داد . از طرف ديگر ورود صنعت بدون دانش فني چيزي از اين فاصله نخواهد كاست . اكنون اگر چه صنعت ايران گام هايي به سوي توسعه استفاده از اتوماسيون و سيستم هاي مديريت صنعتي متكي براين دانش برداشته است اما متاسفانه انتقال دانش فني در اين عرصه با كندي صورت ميگيرد .

 مقدمه:

امروزه با پديدار شدن ريز پردازنده ها و پيشرفت فن اوري حالت جامد در عرصه علم و تكنولوژي كه بي شك ان را ميتوان بزرگترين پديده در علم الكترونيك دانست چهره محيط هاي صنعتي به كلي دگرگون شده است .

 Plc نيز مولود اين پديده يعني ظهور ريز پردازنده ها بوده است .بدن ترديد  plc مهمترين و پر كاربرد ترين وسيله اتوماسيون در صنايع مدرن امروزي است در ماشين ها و خطوط توليد جديد كمتر موردي را ميتوان يافت كه از كنترل كننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي استفاده نشده باشد در حقيقت اين وسيله بسيار قابل انعطاف كه خود يك كنترل كننده كامل است به عنوان قطعه اي برنامه پذير كاربرد وسيعي يافته است به گونه اي كه با پيشرفت تكنولوژي و حضور اتوماسبون در عرصه صنعت در طراحي كنترل كننده ها و مدارات فرمان خطوط توليد و فرايند هاي صنعتي استفاده از مدارات فرمان قديمي منسخ گرديده و در اكثر مراكز صنعتي از كنترل كننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي استفاده ميگردد.

اكنون براي توجه بيشتر به تفاوت ها و مزاياي  plc نسبت به مدارات كنتاكتوري موارد زير را بر ميشماريم :

 • استفاده از plc موجب كاهش حجم تابلوي فرمان ميگردد

 • استفاده از plc مخصوصا در فرايند هاي عظيم موجب صرفه جويي قابل تئجهي در هزينه لوازم و قطعات ميشود

 • Plc استهلاك مكانيكي ندارد بنابراين علاوه بر عمر بيشتر نيازي به تعميرات و سرويس هاي دوره اي نخواهد داشت

 • Plc انرژي كمتري مصرف ميكند

 • Plc ها بر خلاف مدارات رله كنتاكتوري نويز الكتريكي  و صوتي ايجاد نمي كند

 • استفاده از plc منحصر به يك پروسه و فرايند خاصي نيست و با تغييراتي كه در برنامه ميتوان به اساني از ان براي كنترل پروسه هاي ديگر استفاده كرد

 • طراحي و اجراي مدارات كنترل و فرمان با استفاده از plc بسيار سريع و اسان است

 • براي عيب يابي مدارات كنتاكتوري الگوريتم و روش خاصي نداريم اما در عيب يابي مدارات plc براحتي با تغييرات در نرم افزار و  simoulation كردن ان ميتوان عيب

يابي كرد

كاربرد هاي  plc در صنايع مختلف :

امروزه كاربرد هاي فراواني از  plc در پروسه هاي مختلف صنعتي به چشم ميخورد كه خود نشانگر اهميت فراوان  plc در صنعت است . از جمله اين استفاده ها ميتوان به موارد زير اشاره كرد :

 • صنايع اتومبيل سازي شامل سوراخ كاري و پاشش رنگ و حمل موتور lift,drop

 • صنايع پلاستيك سازي شامل ذوب قالب گيري و دمش هوا

 • صنايع سنگين شامل كوره هاي صنعتي كنترل دماي اتوماتيك

 • صنايع شيميايي شامل دستگاه هاي مخلوط شيميايي

 • خدمات ساختماني شامل آسانسور تهويه هواو...

 • سيستم هاي حمل و نقل شامل سيستم كانوايرو...

شرح مختصري بر رساله:

 Plc سيستمي است كه متناسب با برنامه اي كه دريافت ميكند وظيفه اي خاص را انجام ميدهد امروزه دز طراحي كنترل كننده هاي خطوط توليد و فرايند هاي صنعتي از ان استفاده ميشود به عنوان مثال در سالن پرس 3 ايران خودرواتوماسيون خط شولر ساخت شركت زيمنس و از نوع s7 و مدل  cpu416-2dp كه از پيشرفته ترين نوع  plc هابشمار ميرود مورد استفاده قرار گرفته است

  PLC در يك نگاه:

programmable logic controller   :PLC  كه با نام programmable controller نيز شناخته مي شودكنترل كننده برنامه پذيري است كه از خانواده كامپيوتر ها بشمار مي آيد .اين كنترل كننده كه عمدتا در مقاصد صنعتي بكار مي رود ورودي ها را مي گيرد و بر اساس برنامه اي كه در حافظه آن نوشته شده خروجي هايلازم را براي ماشين يا فرايندي كه تحت كنترل آن است صادر مي نما يد .

بنا بر اين در نگاه اول PLC از سه قسمت اصلي يعني مدول هاي ورودي ،CPUو مدول هاي خروجي تشكيل شده است. مدول ورودي سيگنالهاي متنوع ديجيتال يا آنالوگ را ازF IELD قبول ميكند و سپس  آنها را به سيگنال هاي منطقي (0و1)كه براي CPU  قابل پردازش باشد تبديل مي نمايد .CPUمطابق با برنامه اي كه قبلا كاربر در حافظه آن ذخيره كرده است دستورات كنترلي را اجرا كرده و خروجي لازم را بصورتسيگنال هاي منطقي به مدول هاي خارجي مي فرستد .اين مدول ها سيگنال هاي مذبور را به فرم ديجيتال يا با تبديل به آنالوگ به تجهيزات FIELD  مانند عملگر ها (ACTUATOR  ) ارسال مي نمايد .

قبل از اينكه PLC در صنعت مورد استفاده قرار گيرد مدار هاي كنترلي كاملا سخت افزاري بودند اين مدارهاي بر اساس رله ها طراحي و سپس سيم بندي مي شدند .بزرگترين عيب اين روش آن بود كه كوچكترين تغييري در سيستم كنترل مستلزم تغيير سخت افزار و سيم كشي بود كه علاوه بر هزينه زياد زمان زيادي را نيز براي اجرا نياز داشت بعلاوهدر هنگام بروز خطا كار عيب يابي اين مدار ها چندان ساده نبود.

سيستم جديد يعني PLC مسايل فوق را به همراه نداشت .به سادگي قابل برنامه ريزي بود و تغييردر سيستم كنترل با تغيير در نرم افزار بر نامه كنترل بسهولت امكان پذير مي شد .

مزيتهاي قوق همراه با مزاياي ديگر ي چون كوچكترشدن ابعاد سيستم كنترل ،عيب يابي سريعتر ،خرابي كمتر توانايي  اجراي فانكشنهاي پيچيده ،توانايي تبادل اطلاعات با سيستم هاي ديگرو....موجب شد كه مدارهاي رله اي بسرعت ميدان را براي حضور PLC خالي كنند .

اولين PLC ها در سال 1968ساخته شدند در دهه 70 قابليت برقراري ارتباط به آنهااضافه شد در دهه 80 پروتكل هاي ارتباطي استاندارد شد و بلاخره در دهه90 استاندارد زبانهاي برنامه نويسيPLC يعني استاندارد IEC1131  ارائه گرديد

استانداردIEC1131

در سال 1979 يك گروه متخصص در IECكار بررسي جامع PLCها را شامل سخت افزار ،برنامه نويسي و ارتباطات بر عهده گرفت .هدف اين گروه تدوين روش هاي استانداردي بود كه موارد فوق را پو شش دهد و توسط سازندگان PLCبكار گرفته شود .اين كار حدود 12 سال بطول انجاميدو نهايتا پس ازبحث هاي موافق و مخالفي كه انجام شد استانداردIEC1131شكل گرفت و جنبه هاي مختلف اين وسيله از طراحي سخت افزار گرفته تا نصب ،تست ،برنامه ريزي و ارتباطات آن را زير پوشش قرار اد.

PLC هاي مختلف زيمنس 

در طبقه بندي محصولات زيمنس PLC هادر زير مجموعهمحصولات SIMATIC قرار مي گيرند .برخي از آنها بصورت COMPACTطراحي و ساخته شده اند به اين معنا كه منبع تغذيه وcpu ومدول هاي ورودي و خروجي بصورت يك پارچه در كنار هم بيكديگر متصل هستند و يك واحد تلقي مي شوند و بر خي ديگر به صورت مدولار هستند كه بر خلاف نوع compact كاربر ميتواند مدول هاي دلخواه از آن خانواده را بسته به نياز خود انتخاب و در كنار هم قرار دهد .plc هاي زيمنس را ميتوان به پنج خانواده زير تقسيم كرد

Simatic s5

   اين plcها كه نسبتا قديمي هستند انواع مختلف دارند برخي مانند s5-95u به صورت compact بوده و

حوزه عملكرد محدود دارند .برخي ديگر مانند s5-100u وs5-115  مدولار بوده و براي سيستم هاي كنترلي با ابعاد متوسط بكار مي روند براي حوزه هاي عملكرد وسيع plc هاي د يگري  با نام هاي s5-135u وs5-155u از اين خانواده عرضه شده اند . برنامه نويسي plcهاي فوق با نرم افزار step5 انجام ميگيرد .

Simatic s7

اين plcها بعد از s5 عرضه شده اند و خود به سه خانواده مختلف تقسيم مي شوندs7-200بصورت compact بوده و براي سيستم هاي كنترلي كوچك بكار مي رود . s7-300 مدولار است و عملكرد متو سط دارد s7-400  نيز مدولار است ولي مي تواند حوزه عملكرد وسيع داشته باشد . اين plc ها با نرم افزار step7  برنامه نويسي و پيكر بندي مي شوند .

Logo!logic modules

كنترل كننده ساده و ارزان قيمتي است كه براي كار هاي كنترلي كوچك (مانند ساختمان ها يا ماشين هاي  كوچك )كاربرد دارد.اين plcبصورت compact است و برنامه ريزي آن توسط كليد هاي روي آن انجام مي شود .براي برنامه ريزي از طريق كامپيوتر بايد نرم افزار logo !softcompactنصب گردد.

Simatic c7

C7 تركيبي است از s7-300 و oprator control علاوه بر اينكه كار كنترلي را انجام مي دهد بر روي نمايشگر آن ميتوان پيغام ها ،رخدادها ،مقادير مرتبط با فرايند را ديد و فانكشن هايي را نيز توسط صفحه كليد روي آن اعمال نمود. C7 كمپكت بوده و انواع مختلفي دارد كه توانايي آنها با هم متفاوت است

براي برنامه نويسي اين plc ها بايد علاوه بر step7 نرم افزار protocol نيز روي كامپيوتر نصب شود

Simatic505

 سري 505 كه خود انواع مختلفي دارد براي كاربرد در حوزه هاي كوچك و متوسط طراحي شده است همه اعضاي اين خانواده به صورت compact عرضه مي شوند و برنامه نويسي انها با نرم افزار texas instruments  مي باشد .

خانواده s7 

s7-20

 يك micro plc  ارزان قيمت است .مي تواند براي مقاصد ساده تا نسبتا پيچيده كنترلي بكار رود . نصب برنامه نويسي ،و كار با آن ساده است . بصورت compact   عرضه مي شود وi/o هاي آن 

on-bord است .انواع مختلفي دارد و در برخي انواع آن مي توان مدول اضافي نيز در كنار cpu قرار داد . برنامه نويسي آن با نرم افزار step7-micro/win  انجام مي شود .

S7-300

يك mini plc است .حوزه عملكرد آن متوسط است مدولار است مدول هاي آن تنوع زياد دارد بسهولت قابل توسعه است بر نامه نويسي آن با step7 انجام مي شود

s7-300f

 براي سيستم هاي كه نياز به ايمني زياد دارند يا اصطلاحا fail-safe هستند طراحي شده است پايه آن s7-300  است  در انتهاي كدcpuحرف fمعرف اين نوع است مانند cpu315f

S7-300c

شبيه  s7-300  است با اين تفاوت كه cpu همراه با مدول ديگري  مانند ورودي خروجي بصورت compact عرضه شده است در انتهاي كد cpu حرف c معرف اين نوع است مانند  cpu314c 0

S7-400

حوزه عملكرد وسيع دارد مدولار است حجم زيادي از سيگنال ها را مي تواند پو شش دهد براحتي قابل توسعه است در مقايسه با s7-300  سرعت پردازش بالاتر ،حافظه بيشتر و امكانات وسيعتري  را داراست

برنامه نويسي آن با s7 انجام ميشود

S7-400h

` پايه ان همان s7است ولي در جائي كه high availability مورد نياز است بكار مي رود مانند جائي كه هزينه راه اندازي مجدد سيستم  پس از رفع عيب بالا است پروسه اي كه اگر متوقف شود منجر به خسارت زياد مي شود جائي كه بهره برداري از پروسه بدون مانيتورينگ و با حداقل پرسنل تعميراتي انجام مي شود .

S7-400fh

 پايه آن  s7-400 است توانائي هاي  s7-400h را دارا است توانائي هاي  f-system رادارا است يعني براي كاربرد هائي كه درجه ايمني بالائي دارند نيز متناسب است

  S7 و نسخه هاي مختلف آن :

در نگاه اول نرم افزار  s7 را بايد به دو نوع زير تقيسم نمود:

 1. s7-micro win كه براي plc هاي s7-200 بكار مي رود

 2. s7 كه برايs7-300.s7-400- و همچنين c7 بكار مي رود.

مورد دوم يعني   s7 نسخه هاي مختلفي دارد كه آخرين انها نسخه  step7 v5.3 مي باشد از مارس 2004 عرضه شده است و تفاوت هاي مختصري با نسخه قبلي ان يعني نسخه 5.2 دارد

 Step7(5.2) از دسامبر 2002 به بازار آمد و جايگزين نسخه قبلي يعني  s7 v5.1 گرديد به طور كلي آين نرم افزار قادر به انجام امور زير روي كنترل كننده ها و متعلقات انها ميباشد:

پيكر بندي سخت افزار و تنظيم پارامتر هاي ان

-پيكر بندي و تنظيم ارتباطات(شبكه)

-برنامه نويسي

-تست وراه اندازي و عيب يابي

ارشيو سازي

در  v5.2 نسبت به نسخه قبلي امكانات جديد تري اضافه شده است كه از مهمترين انها مي توان امكان پيكر بندي سخت افزار در مد كاري  run يا اصطلاحا(configuration in run)  cir را نام برده در فرايند هاي پيوسته كه هيچ توفيقي نبايد ايجاد شود توسط اين قابليت ميتوان در مد  run پيكر بندي سخت افزار را تغيير داد مثلا يك مدول جديد اضافه كرد در اين حال وقفه اي كه به پروسه داده مي شود كمتر از يك ثانيه خواهد بود و در طول اين مدت ورودي ها و خروجي ها آخرين حالت خود را حفظ مي كند  cir براي cpu هاي s7-400 از firam ware3.1 به بعد امكان پذير است.

 Step7 mini ,step 7 lite

اين دو نسخه هايي از  s7 هستند كه نسبت به  step7 پايه(يعني  v5.1 يا v5.2  )امكانات كمتري در انها وجود دارد و براي كارهاي نسبتا سادهتر طراحي شده اند به عنوان مثال نسخه  lite :

فقط براي  s7 300 قابل استفاده است .

برنامه نويسي فقط به سه زبان  lad, fbd, stl امكان پذير است

ارتباط با شبكه را ساپورت نمي كند .

 Step 7 proffesional:

 در اين نسخه علاوه بر  s7 v5.2 پكيج هاي ديگري كه قبلا به صورت     optional عرضه مي شدند يكجا ارائه شده اند كه عبارتند از :

  S7-plcsim سيمولاتور نرم افزاري است

 S7-pdiag براي تشخيص عيب بكار مي رود

 S7-graph v5.2 براي برنامه نويسي به صورت  sfc بكار مي رود

 S7-scl v5.2 براي برنامه نويسي بصورت  st بكار مي رود

مزيت هاي  s7 به s5 :

 S7 نسبت به  s5 نقاط قوت و مزيت هاي متعددي دارد اما از مهمترين ويژگي هاي ان مي توان به دو مورد زير اشاره كرد :

1- تطابق با استاندارد  iec 1131 :

 زيمنس مدعي است كه اين استاندارد بويژه بخش سوم انرا كه مربوط به برنامه نويسي است در  s7 تا حد زياد رعايت كرده است در حاليكه  s5 فاقد اين تطابق است

كارت يا مبدل ارتباطي بين كامپيوتر و  plc كه مي تواند يكي از انواع زير باشد :

 Pc adaptor

اين اداپتوراز يك طرف به پورت  mpi كنترل كننده وصل مي شود و از سمت ديگر به كامپيوتر .دو نوع آداپتور قابل اتصال به پورت  usb را نشان مي دهد

كارت براي نصب در اسلات  isa يا pci كامپيوتر

با نصب اين كارت خروجي مستقيما توسط كابل وكانكتور به  plc متصل مي گردد و نياز به آداپتور بيروني نمي باشد (مانند كارت  cp5611 ) 

كارت  pcmcia :

اين كارت در اسلات  notebook نصب مي گردد مانند كارت  cp5511  

تذكر : اگر به جاي كامپيوتر از  pg استفاده شود نيازي به استفاده از مبدل هاي فوق نيست  pg هاي زيمنس داراي پورت خروجي كه مستقيما به  plc وصل مي گردند هستند. پساز اينكه كارت ارتباطي در اسلات كامپيوتر قرار گرفت و توسط كابل ارتباطي به پورت  plc متصل گرديد بايد تنظيم هاي لازم انجام پذيرد.براي اداپتور نيز ابتدا انرا به پورت  plc وصل كرده و سپس ارتباطش را با كامپيوتر توسط كابل ارتباطي برقرار مي كنيم تنظيمات لازم توسط برنامه  set pag/pc inter face كه ايكون انرا بعد از نصب  s7 ميتوان در  control panel مشاهده كرد امكان پذير است .

 Mpi در حالتي انتخاب مي شود كه آداپتور به پورت  mpi مربوط به  plc متصل باشد

 Profibus در حالتي انتخاب مي شود كه آداپتور به پورت  dp مربوط به  plc متصل باشد  auto هر دو حالت فوق را پوشش مي دهد با كليك رويperties pro مي توان مشخص كرد كه اداپتور  به كدام پورت سريال متصل شده است ساير پارامتر ها را معمولا براي اداپتور لازم نيست تغيير دهيم سرعت پيش فرض 19200 ميباشد اگر 38400 انتخاب شود بشرط اينكه كابل ارتباطي انرا ساپورت كند بايد اين تنظيم توسط  dip سوئيچ روي اداپتور در حالتي كه اكتيو نيست نيز انجام شود نكته ديگري كه بايد خاطر نشان شود اين است كه سيستم عامل هاي me,98,95,xp,windows2000 به طور اتوماتيك كارت يا آداپتور را ميشناسد ولي در  windows nt بايد به صورت دستي اختصاص داده شود چون  nt قابليت  plug and play را ندارد.

نرم افزار هاي جنبي و مرتبط با  s7 :

 

 

تعداد صفحات:115

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن در این صفحه درج شده (به طور نمونه) و ممکن است به دلیل انتقال به صفحه وب بعضی کلمات و جداول و اشکال پراکنده شده یا در صفحه قرار نگرفته باشد که در فایل دانلودی متن کامل و بدون پراکندگی با فرمت ورد wordکه قابل ویرایش و کپی کردن می باشند موجود است.

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file28_1760784_5959.zip406.7k

طراحي وساخت دستگاه ثبت كننده سيگنال الكترومايوگرام دو كاناله و مدلسازی فعالیت ایزومتریک ساعد

طراحي وساخت دستگاه ثبت كننده سيگنال الكترومايوگرام دو كاناله و مدلسازی فعالیت ایزومتریک ساعد     طراحي وساخت دستگاه ثبت كننده سيگنال الكترومايوگرام دو كاناله و مدلسازی فعالیت ایزومتریک ساعد  فصل اول مقدمه در اثر انتقال سيگنالهای عصبی به عضله , تارهای عضلانی فعال شده و ايجاد پتانسيل عمل می نمايد که به آن EMG گويند که در واقع تجلی اراده انسان برای انجام حرکت است . انتشار اين پتانسيل های عمل در طول عضله ادامه يافته و بر روی پوست قابل دريافت می گردند . با نصب الکتروده ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,200 تومان

دانلود مقاله اصول كلي رادار و عملكرد آن

دانلود مقاله اصول كلي رادار و عملكرد آن     دانلود مقاله اصول كلي رادار و عملكرد آن 60ص   فصل اول مقدمه: 1-1-اصول كلي رادار و عملكرد آن رادار يك سيستم الكترومغناطيسي است كه براي تشخيص و تعيين موقعيت هدفها به كار مي رود. اين دستگاه بر اساس يك شكل موج خاص به طرف هدف براي مثال يك موج سينوسي با مدولاسيون پالسي(Pulse- Modulated) و تجزيه وتحليل بازتاب (Echo) آن عمل مي كند. رادار به منظور توسعه توانايي حسي‏هاي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,400 تومان

دانلود مقاله تولید برق با انرژی باد

دانلود مقاله تولید برق با انرژی باد     دانلود مقاله تولید برق با انرژی باد105ص  استفاده از انرژي باد 1-2 استفاده از انرژی باد با توجه به این که افزایش سرعت باد موجب چرخش سریعتر توربین می شود. (توربین با سرعت متغیر)، از بادهای با سرعت بالا می توان قدرت بیشتری گرفت. این موضوع منتج به کارایی بیشتر ماشین شده، همانطور که با نیروی اعمالی روی ماشین آلات در این سرعت های بالا کاهش یافته است. این ماشین آلات نیز هم ار ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,100 تومان

دانلود مقاله تايمر تخصصي بلندمدت مجهز به ميكروكنترلر

دانلود مقاله تايمر تخصصي بلندمدت مجهز به ميكروكنترلر     دانلود مقاله تايمر تخصصي بلندمدت مجهز به ميكروكنترلر 85 ص    فصل اول: ميكروكنترلر AT89C 2051 1_1) تاريخچه با وجود گذشت30 سال از تولد ريز پردازنده تصور وسايل الكترونيكي بدون آنها كار مشكلي است در سال 1971 شركت اينتل 8080 را به عنوان اولين ريزپردازنده موفق عرضه كرد. مدت كوتاهي بعد از آن موتورولا، RCA و سپس Zilog انواع مشابهي راهمچون 6800، 6502  80Z، را عرضه كرد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

دانلود مقاله ترموكوپل و كليدالكتريكي و مايكروفر

دانلود مقاله ترموكوپل و كليدالكتريكي و مايكروفر     دانلود مقاله ترموكوپل و كليدالكتريكي و مايكروفر72ص  مقدمه ترموکوپل , اساسا یک فرمان دهنده حرارتی است . قسمت (حس گر ) sensor  آن از دو فلز غیر متجانس تشکیل شده است . جریان حاصل از عملکرد این قسمت که با شعله در تماس است بوسیله یک سیم لاکی (داخل لوله مسی) به انتهای ترموکوپل می رسد و از آنجا به وسایل یا تجهیزات عمل کننده سیستم (شیر مغناطیسی ) فرستاده می شود . حرارت آ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,400 تومان

دانلود مقاله تبدیل کنتور الکترومغناطیسی به کنتور دیجیتالی اعتباری

دانلود مقاله تبدیل کنتور الکترومغناطیسی به کنتور دیجیتالی اعتباری     دانلود مقاله تبدیل کنتور الکترومغناطیسی به کنتور دیجیتالی اعتباری 42 ص  مقدمه: درکنتورهای الکترومغناطیسی ودیجیتالی مورد استفاده درکشور٬ مشترکین پس ازمصرف برق٬هزینه پرداخت می کنند.قطع برق مشترکین به دلیل نپرداختن هزینه مستلزم حضور مامور شرکت برق در محل٬وپرداخت هزینه وصل مجدد توسط مشترک می باشد. عدم پرداخت هزینه برق مصرفی توسط بعضی از مشترکین شرکت برق را برآن داشت تا سعی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,900 تومان

دانلود مقاله بررسي سيستم هاي كنترل گستردهDCS

دانلود مقاله بررسي سيستم هاي كنترل گستردهDCS    دانلود مقاله بررسي سيستم هاي كنترل گستردهDCS    فصل اول معرفي سيستم PROCONTROL معرفي سيستم PROCONTROL P سيستم PROCONTROL P ساخت شركت[1] ABB يكي از سيستم ها كنترل گسترده است كه براي كنترل نيروگاه ها استفاده مي شود. در اين سيستم با استفاده از حافظه در ريزپردازنده سعي شده است كه تا حد ممكن از نرم افزار به جاي سخت افزار استفاده گردد. همچنين به جاي استفاده از روش سيم كشي معم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,800 تومان

دانلود مقاله مترو تهران و کرج

دانلود مقاله مترو تهران و کرج     دانلود مقاله مترو تهران و کرج  74ص  مقدمه: در مجموعه مترو تهران و کرج از 4 گونه از قطارهای برقی استفاده می شود که شامل قطارهای خط 5- خط2- شامل قطارهای AC,DC و قطارهای خط 1 نیز که شامل قطارهای AC,DC است میشود قطارهای AC مشترک در خطوط 1و2 از یک نوع می باشد و همچنین قطارهای DC در دو خط نیز با تفاوت اندکی با یکدیگر یکسان است ولی قطارهای خط 5 دارای شکل حرکتی و نوع دیگر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,200 تومان

دانلود مقاله بررسي لامپ‌هاي پرقدرت مورد استفاده در رادار از نظر پهناي باند، قدرت، بهره ، راندمان

دانلود مقاله بررسي لامپ‌هاي پرقدرت مورد استفاده در رادار از نظر پهناي باند، قدرت، بهره ، راندمان     دانلود مقاله بررسي لامپ‌هاي پرقدرت مورد استفاده در رادار از نظر پهناي باند، قدرت، بهره ، راندمان65ص  فصل اول لامپ‌هاي با ميدان متقاطع  (Cross - Field)  مايكروويوي (M-Type) مقدمه در لامپ‌هاي با ميدان متقاطع (Cross Fielde) ميدان مغناطيسي dc و ميدان الكتريكي dc بر يكديگر عمودند. در همه لامپ‌هاي CF ميدان مغناطيسي dc نقش مستقيمي در فرآيند اندر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,600 تومان

دانلود مقاله مرکز تحقیقات مخابرات ایران

دانلود مقاله مرکز تحقیقات مخابرات ایران           دانلود مقاله مرکز تحقیقات مخابرات ایران  فصل اول 1- معرفی مرکز تحقیقات مخابرات ایران: مرکز تحقیقات مخابرات ایران به عنوان قدیمی ترین مرکز پژوهش در حوزه­ی فناوری اطلاعات (ICT) ، با بیش از 37 سال سابقه تجربه علمی در امر تحقیق و مشاور ما در وزارت متبوع، اصلی ترین پایگاه تحقیقات در زمینه­ی ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور است. این مجموعه هم ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,600 تومان

دانلود مقاله مطالعه و شبیه سازی آنتنهای موبایل

دانلود مقاله مطالعه و شبیه سازی آنتنهای موبایل     دانلود مقاله مطالعه و شبیه سازی آنتنهای موبایل 70 ص + 60 اسلاید  فصل اول  مشخصات تشعشعي يک آنتن 1-1) مقدمه انتقال امواج الکترومغناطيسي مي تواند توسط نوعي از ساختارهاي هدايت کننده امواج (مانند يک خط انتقال يا يک موجبر) صورت گيرد و يا مي تواند از طريق آنتنهاي فرستنده و گيرنده بدون هيچ گونه ساختار هدايت کننده واسطه اي انجام پذيرد. عوامل مختلفي در انتخاب بين خطوط ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

دانلودمقاله لیزر

دانلودمقاله لیزر     دانلودمقاله لیزر 220 ص  فيزيك ليزر: قبل از شرح قسمتهاي مختلف يك دستگاه ليزر, لازمست مختصري در مورد فيزيك اتمي و پديده جذب و گسيل یادآوری گردد. در مورد فيزيك ليزر هر اتم بسته به ترتيب و نظم الكترونهاي آن روي مدارات آن, داراي انرژي خاصي است كمترين ميزان انرژي ممكن براي يك اتم در سطح پايه Eo است كه الكترون ها به هسته نزديك هستند. در واقع ميزان اين انرژي وقتي تغيير مي كند ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,400 تومان

دانلود مقاله اینورتر

دانلود مقاله اینورتر     دانلود مقاله اینورتر 170 ص  مقدمه: همانطور که می دانیم وظیفه اینوتر تبدیل dc به ac می باشد که این کار هم در فرکانس ثابت و هم در فرکانس متغیر صورت می گیرد . ولتاژ خروجی می تواند در یک فرکانس متغیر یا ثابت دارای دامنه متغیر یا ثابت باشد که ولتاژ خروجی متغیر می تواند با تغییر ولتاژ ورودی dc و ثابت نگهداشتن ضریب تقویت اینوتر بدست آید . از سوی دیگر اگر ولتاژ ورودی dc ثابت و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

دانلود مقاله اسيلاتور

دانلود مقاله اسيلاتور     دانلود مقاله اسيلاتور 70ص  مقدمه با توجه به رشد سريع شبكه هاي مخابراتي بي سيم، ارتباط بسيار نزديكي بين الكترونيك و مخابرات ميدان پديد آمده است. در مخابرات ما با سيستم هايي كار مي كنيم كه احتياج به فركانس دقيق دارند تا از خطاهاي جيتر كه منجر به isi مي شوند جلوگيري كنيم، با اين كار هزينه ها بسيار پايين مي آيد و نياز به تكرار كننده هاي ديجيتال كمتر مي شود. بنابراين مهندسا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

بررسي و امكان سنجي در طراحي ترانسفورماتورهاي ولتاژ نوري و مقايسه آن با ترانسهاي معمولي

بررسي و امكان سنجي در طراحي ترانسفورماتورهاي ولتاژ نوري و مقايسه آن با ترانسهاي معمولي      بررسي و امكان سنجي در طراحي ترانسفورماتورهاي ولتاژ نوري و مقايسه آن با ترانسهاي معمولي 130 ص  مقدمه  انرژي الكتريكي به وسيله نيروگاههاي حرارتي كه معمولاً در كنار ذخاير بزرگ ايجاد مي شوند و نيروگاههاي آبي كه در نواحي داراي منابع آبي قابل ملاحظه احداث مي شوند ، توليد مي شود . از اين رو به منظور انتقال آن به نواحي صنعتي كه ممكن است صدها و هزاران كيلومتر دورتر از نير ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,600 تومان

دانلود مقاله برق فیبر نوری

دانلود مقاله برق فیبر نوری     دانلود مقاله برق فیبر نوری 76 ص  پس از اختراع ليزر در سال 1960 ميلادي ، ايده بكارگيري فيبر نوري براي انتقال اطلاعات شكل گرفت . خبرساخت اولين فيبر نوري در سال 1966 همزمان در انگليس و فرانسه با تضعيفي برابر با ؟ اعلام شد كه عملاً در انتقال اطلاعات مخابراتي قابل استفاده نبود تا اينكه در سال 1976 با كوشش فراوان پژوهندگان، تلفات فيبر نوري توليدي شديداً كاهش داده شد و به مقد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,300 تومان

بررسي پارامترهاي طراحي ترانسفورماتورهاي قدرت تكه فاز و ارائه الگوريتم مناسب براي طراحي بهينه آن

بررسي پارامترهاي طراحي ترانسفورماتورهاي قدرت تكه فاز و ارائه الگوريتم مناسب براي طراحي بهينه آن    دانلود مقاله کارشناسی بررسي پارامترهاي طراحي ترانسفورماتورهاي قدرت تكه فاز و ارائه الگوريتم مناسب براي طراحي بهينه آن با استفاده از نرم افزار matlab  مقدمه در ميان مباحث مختلف علوم بحث طراحي يكي از مهمترين موضوعاتي است كه در مورد آن بايد تحقيقات وسيعي انجام شود. در مورد دستگاهها و وسايل الكتريكي نيز موضوع طراحي جايگاه ويژه اي دارد. شايد پركاربردترين وسيله اي كه در اغلب دستگا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,200 تومان