تحقیقان

مرجع دانلود مقاله , تحقیق و جزوه های دانشگاهی

دانلود مقاله حسابداری پروژه مالي گسترش انفورماتيک

دانلود مقاله حسابداری پروژه مالي گسترش انفورماتيک

 

 

 

 

 

دانلود مقاله حسابداری پروژه مالي گسترش انفورماتيک

 

 

* اطلاعات عمومي شرکت:

شرکت گسترش انفورماتيک ايران با در نظر گرفتن اهميت روز افزون سرمايه گذاري در بخش صنعت انفورماتيک و فن آوري اطلاعات، در سال 1369 تاسيس گرديد و فعاليت رسمي خود را از سال 1370 با اخذ موافقت اصولي و پروانه بهره برداري از وزارت صنايع براي مونتاژ 28000 دستگاه کامپيوتر در سال آغاز نمود.

شرکت گسترش انفورماتيک ايران از طريق ايجاد بخش هاي مطالعاتي و تحقيقاتي، دانش فني متخصصين خود را به روز نگه داشته و با ايجاد سيستمهاي CRM ارتباط مشتريان با شرکت را راحت تر و مطلوب تر مي نمايد تا بدين وسيله سفارشات مورد نظر مشتريان را بهتر دريافت نموده و نيز در ارائه خدمات خود با سرعت و دقت بيشتر عمل نمايد. همچنين اين شرکت با استفاده از SCM خدمات و محصولات خود را با کيفيت و قيمت مناسب و مورد نظر مشتري در زمان مقرر تحويل مي نمايد تا رضايت مشتري را که سرلوحه کار خود قرار داده است به دست آورد.

در همين راستا، به منظور اطمينان خاطر بيشتر استفاده کنندگان از کامپيوتر سهند، اين شرکت اقدام به پياده سازي استاندارد ISO9001 ويرايش 2000 براي مونتاژ اين محصول نموده است که در اين زمينه جزو شرکتهاي پيشرو محسوب مي شود.

شرکت گسترش انفورماتيک ايران داراي گريد مناسب از شوراي عالي انفورماتيک کشور مي باشد. (در کليه حوزه هاي تعريف شده بين 2 تا 4.) و عضو انجمن شرکتهاي انفورماتيک و جامعه مهندسين مشاور نيز مي باشد.

همچنين داراي بيش از 160 نمايندگي فعال در سراسر ايران و 7 شرکت تحت پوشش مي باشد.

* اهداف تجاري و مزاياي رقابتي

مدل تجاري شرکت که بر مبناي ارئهء خدمات طراحي، مشاوره، مديريت پروژه، برون سپاري خدمات ICT و انجان پروژه هاي کليد در دست مي باشد، بر مبناي دانش فني مهندسي و تجربه مديريتي بالاي مجموعه اين شرکت و همکاران استراتژيک، شکل گرفته است.

اين دانش و تجربه بالا با توجه به پيچيدگي هاي خاص پروژه هاي ICT در سطوح طراحي، خريد، نصب، راه اندازي، تست و گارانتي در ابعاد مختلف از جمله منابع انساني، منابع مالي، زمانبندي اجرا و تضمين کيفيت، هدف اول شرکت را مبني بر تبديل پروژه هاي ICT به پروژه هاي قابل کنترل با بازگشت سرمايه ء مناسب براي مشتريان را بر اساس اصول زير کاملاً برآورده ساخته است.

کيفيت برتر:

ارائهء بهترين کيفيت به مشتريان همواره از مهمترين اهداف شرکت گسترش انفورماتيک ايران در انجام پروژه هاي مختلف بوده است که همين امر يکي از دلايل مهم انتخاب اين شرکت از سوي مشتريان خواهان کيفيت مطلوب در انجام پروژه هاي بسيار حساس بوده است.

هزينه کمتر:

ارائهء خدمات مورد با کمترين هزينهء ممکن و حتي در مواردي کمتر از هزينه هاي پرداخت شده قبلي براي کسب خدمات مورد نظر، از مهمترين مزيت هاي انتخاب  گسترش انفورماتيک ايران در انجام پروژه ها بوده است.

مدت زمان اجراي کوتاه تر:

زمان از عوامل بسيار مهمي است که مي تواند به شدت در ارزش افزوده اقتصادي يک پروژه و همچنين هزينه هاي اجراي آن جداي از نوع پروژه تاثير تعين کننده اي داشته باشد. گسترش انفورماتيک ايران همواره درصدد بوده است که پروژه ها و تعهدات خود را در کوتاه ترين زمان ممکن و يا حتي در مدتي کمتر از زمان تعهد شده در قرارداد به نتيجه مطلوب برساند.

* حوزه هاي اصلي فعاليت شرکت:

سخت افزار

(توليد و فروش انواع سخت افزار از جمله کامپيوترهاي سهند، انواع بردهاي کامپيوتري و الکترونيکي، انواع Notebook، انواع Server، پرينترها، UPS ها و ساير دستگاههاي جانبي)

شبکه و ارتباطات

واحد شبکه و ارتباطات با اتکا به دانش علمي متخصصين مجرب و کارآموز خود را زمينه عرضه انواع کالا و خدمات مشاوره طراحي و اجرا، آموزش پشتيباني تجهيزات شبکه و بهره گيري از تازه ترين تکنولوژي هاي مطرح در صنعت IT و همکاري با شرکت هاي بزرگ توليد کننده محصولات Active و Passive در سطح دنيا آماده برآورده ساختن نيازهاي سخت افزاري مشتريان خود درعرضه تکنولوژي ارتباطات است. واحد شبکه و ارتباطات شرکت گسترش انفورماتيک ايران از واحدهاي پرکار اين شرکت محسوب مي گردد از اين قائده مستثني نبوده و با انجام پروژه هاي تخصصي مختلف و گوناگوني سعي در نيل به اين هدف نموده است و بدين منظور ابزار و امکانات لازم در اختيار قسمت قرار گرفته است و در خصوص هر کدام، تجارب و سوابق عملکرد اين قسمت راهگشاي بکارگيري صحيح روشهاي عملياتي بوده است به گونه اي که اين قسمت طراحي، اجرا، مشاوره و پشتيباني از شبکه هاي متعددي را درشرکتها و موسسات بزرگي بعهده داشته و دارد.

همچنين سعي گرديده است تا با نو آوري در واحدهاي مختلف از طريق ايجاد بخش هاي مطالعاتي، تحقيقاتي و توسعه و همچنين بروز نگه داشتن اطلاعات و دانشهاي فني و متخصصين از طريق سيستمها و روشهاي آموزشي جامع همواره جديد ترين تکنولوژي به همراه خدمات پس از فروش سريع و موثر به مصرف کنندگان ارائه گردد.

امکانات و توانمنديهاي قابل ارائه واحد شبکه در امور انفورماتيک و فن آوري اطلاعات،‌مختصراً به شرح ذيل مي باشد:

* بهبود و ارتقا Backbone شبکه هاي کامپيوتري و مکانيزمهاي پيشرفته سوئيچينگ شبکه.

* راه حلهاي جامعه Backup/Recovery اطلاعات و ايجاد قابليت اطمينان در سيستمهاي کامپيوتري.

* امکانات Content Delivery , Caching اينترنت ووب.

* راه حلهاي نوين امنيت و Security اطلاعات شبکه و ايجاد شبکه هاي VPN .

* سيستمهاي پيشرفته و نوين تلفن و فکس از طريق شبکه ديتا IP.

* استفاده از تکنولوژي VSAT جهت پياده سازي مکانيزمهاي شبکه.

* مشاوره، طراحي و اجراء شبکه هاي Wireless.

* تعمير و نگهداري شبکه هاي Enterprise و مکانيزمهاي مربوطه

* فناوريها

واحد شبکه و ارتباطات گسترش انفورماتيک ايران با استفاده از آخرين تکنولوژي هاي روز دنيا در زمينه هاي NGN، Network، ICT و... و دارا بودن دانش و مهارت لازم در روش استفاده از آنها اين امکان را در اختيار دارد که بتواند جديد ترين راه حلها و پيشنهادات را به مشتريان خود ارائه نمايد.

VOIP:

واژه VOIP از عبارت Voice over IP گرفته شده است که به معني لغتي آن صدا بر روس پروتکل اينترنت (IP) است، در حقيقت VOIP به معني انتقال صدا از طريق شبکه اينترنت است، نمونه کاربرد فناوري VOIP کارت هاي تلفن اينترنتي است که در بين مردم جايگاه ويژه اي پيدا کرده اند،‌به کمک فناوري VOIP، صدايي که از طرق گوشي تلفن و با گيرنده صداي رايانه دريافت مي شود. ابتدا ديجيتالي شده و در قالب بسته هاي اطلاعاتي، همانند نامه هاي الکترونيکي ارسال مي شود، سپس در سمت ديگر، بر اساس يک روش معکوس، اين بسته ها دوباره به قالب آنالوگ باز مي گردند، بدين ترتيب به جاي آن که صدا به صورت آنالوگ و از طريق ارتباطات مخابراتي انتقال پيدا کند، به صورت ديجيتال و از طريق شبکه اينترنت منتقل مي شود و از اين رو استفاده از VOIP هزينه بسيار کمتري نسبت به تماس هاي معمولي خواهد داشت.

Next Generation Network:

در نظر گرفتن يکبارچگي در زير ساخت و ماجولاريتي در سيستم در فرآيند طراحي بلند مدت شبکه مخابرات هزينه هاي ناشي از به روز شدن شبکه مخابرات در بلند مدت را کاهش داده و به آن قابليت تطابق بيشتري با روند تغييرات سريع خواهد داد. همگرايي در زير ساخت در واقع به نوعي به معني همگرايي در شبکه هاي نوري سيمي و بدون سيم است. جهت گيري طراحي شبکه هاي مخابراتي نسل آينده (NGN) و گونه اي است که در آن هم براي ارسال ترافيک مديا (صوت و تصوير و غيره) و هم سيگنالينگ از سوئيچينگ پاکتي به طور مشترک استفاده مي شود. از اين رو با استفاده از شبکه هاي مخابراتي نسل آينده سرويس هاي جديد را با همگرايي مخابرات سيمي و بدون سيم ارائه کرد. علاوه بر آن، اين سرويسها در همه جا و در هر زماني در دسترس هستند. در حقيقت اين شبکه يک شبکه مجتمع مبتني بر پروتکل هاي اينترنت است که نياز رسانه هاي امروز و فردا را برآورده مي کند.

واحد سيستم هاي پيشرفته و طرح و برنامه، همگام با مفاهيم علمي و فن آوريهاي روز دنيا و متکي بر دانش محوري در صدد است تا با فراهم کردن بسترهاي مناسب و برآورده

ساختن پيش نياز هاي علمي، فني، فرهنگي و ساختاري، بکارگيري و توسعه سيستمهاي نرم افزاري پيشرفته و مديريت کلان و استراتژيک فعاليتهاي ICT را در کشور مهيا سازد.

بدين منظور تمرکز بر مفاهيم به جاي ابزارها و استفاده از دانش و تجربه متخصصين داخلي و خارجي، راهکارهاي اصلي در نيل به اهداف تعيين شده مي باشند.

* خدمات واحد سيستم هاي پيشرفته و طرح و برنامه

اين واحد کليه خدمات شامل:

- امکانسنجي (Feasibility Study)

- مشاوره (Consulting)

- انتخاب نرم افزار (راه حل) (Software selection)

- اجرا (Implementation)

- نظارت

را در حوزه سيستم هاي پيشرفته نظير:

- برنامه ريزي منابع سازمان (ERP)

- سيستم هاي اجراي ساخت (MES)

- مديريت ارتباط با مشتري (CRM)

- مديريت زنجيره تامين (SCM)

و همچنين خدمات مشاوره اي و نظارتي در زمينه هاي:

- معماري سازمان (Enterprise Architecture) EA

- (Management Business Process) BPM

- (Business Process eengineering) BPM

- ICT Master Plan

- IT Governance

- استفاده از مدل کارت امتيازي متوازن (Balanced scorecard) در کاربردهاي مختلف (... و Performance Management , Implementing Strategy)

- رديابي و شناسائي خودکار از طريق تکنولوژيهاي بارکد يا RFID

- استاندارد سازي فعاليتها از طريق زمانسنجي و کارسنجي.

- بکارگيري تکنيکهاي Multiple Criteria Decision MCDM Making در مسائل تصميم گيري و اولويت بندي گزينه هاي مختلف (از قبيل مسائل جايابي و ...)

- طراحي و توسعه سيستمهاي مکانيزه را عهده دار مي باشد.

مهندسي و سرمايه گذاري

سرمايه گذاري بر روي طرحهاي نوين در صنعت ICT تا مرحله بهره برداري نمونه طرحهاي انجام شده يا در دست اقدام:

- CLONIZER

- SET TOP BOX

- CDMA

- LCD PANEL

- ATM (دستگاه خود پرداز بانکي)

- کيوسک هاي چند منظوره (کيوسکهاي اطلاعاتي، اينترنتي، فروش) و صف

- سيستمهاي پايانه فروش (POS: POINT OF SALE)

خدمات پس از فروش، نمايندگي ها و فروش اقساطي

توسعه محصولات جديد

در اين واحد بر اساس آخرين بررسي هاي انجام شده در بازار مصرف و تکنولوژي هاي جديد محصولات، محصولات جديد جهت ورود به بازار انتخاب وبرنامه ريزي جهت آن صورت مي پذيرد.

با توجه به موارد فوق و با هدف توسعه فن آوري اطلاعات در کشور، اين شرکت مفتخر است که اکنون کليه زمينه هاي مربوطه شامل سخت افزار، نرم افزار و آموزش را تحت پوشش قرار داده و با بکارگيري ابزارها و تکنولوژيهاي نوين، بهره گيري بيشتر و مناسب تري را در اين حوزه ها فراهم کرده است.

اين شرکت که وابسته به سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مي باشد. بعنوان سرشاخه ICT در بخش صنعت انجام وظيفه مي نمايد و با توجه به رويکرد بازار ICT در کشور زمينه هاي فعاليت خود را تعريف نموده است و سعي شده است تا اين شرکت بعنوان يکي از فعالان اصلي در ICT نقش موثري داشته باشد. لذا در اين راستا شرکت گسترش انفورماتيک ايران اقدام به تاسيس شرکت هاي اقماري جهت انجامم هر چه تخصصي تر وبا ارزش افزوده بيشتر نموده است.

شرکت هاي زير مجموعه گسترش انفورماتيک ايران

شرکت گسترش رايانه فردا             طراحي و ساخت کامپيوتر ارگونوميک (کلونايزر)

شرکت دادگستر عصر نوين            طرح پايلوت ارائه خدمات اينترنت پر سرعت (ADSL)

شرکت گسترش افزارهاي توسعه ارتباطات            توليد دستگاه TC-100, STB-100

شرکت سامانه هاي محافظتي هوشمند آسيا            ارائه خدمات شبکه (V-SAT)

شرکت ITMT                                                برنامه ريزي منابع سازمان (ERP)

شعبه دانشگاه Aptech هندوستان دوره هاي تخصصي IT مقطع ليسانس

* مجوزهاي دريافت شده:

با توجه به ماموريت اصلي شرکت که سعي کرده است هميشه بصورت پيشرو عمل نمايد، اين شرکت موفق به دريافت مجوز PAP براي استفاده از ADSL در بستر مخابراتي از وزارت فناوري اطلاعات و ارتباطات شده است و يکي از 5 شرکت دارنده اين مجوز مي باشد که در حال حاضر 20 هزار پورت خود را در سطح ايران راه اندازي نموده و در حال بهره برداري مي باشد، لازم بذکر مي باشد که با استفاده از بستر ADSL علاوه بر ديتا، مي توان صدا و تصوير را نيز بصورت ONDEMAND ارسال و دريافت نمود که در حال حاضر اين شرکت در حال طراحي و تهيه مستندات مربوطه مي باشد.

از ديگر مجوزهايي که تنها سه شرکت در ايران از وزارت فناوري اطلاعات و ارتباطات دريافت نموده اند، مجوز Wireless Broadband بر روي فرکانس ليسانس، 3.5GHz مي باشد که در اين حالت انتقال ديتا،‌صوت و تصوير بصورت Wireless بدون هيچگونه تداخل فرکانسي به راحتي انجام پذير مي باشد. لازم بذکر است که تا کنون 3 دستگاه BTS اين شرکت در سه نقطه شهر تهران نصب و در حال بهره برداري مي باشد و تکنولوژي Wi-Max با استفاده از اين بستر توسط شرکت در حال راه اندازي مي باشد.

از ديگر فعاليت هاي اين شرکت، با توجه به داشتن مجوز ساخت در زمينه ICT، از طرف وزارت صنايع، اقدام به تاسيس کارخانه اي با سرمايه گذاري به ميزان بيش از 300 ميليارد ريال، در شيراز جهت توليد کامپيوتر ملي با کلونايزر مي باشد که کليه مراحل فني اين محصول از R&D تا توليد به عهده پرسنل متخصص اين شرکت بوده است و با افتتاح اين کارخانه در سال 1384 توسط وزير محترم صنايع، در حال حاضر کارخانه در حال توليد وارائه اين محصول مي باشد.

از ديگر فعاليت هاي اين شرکت مي توان به مراکز داده يا Data Center ها اشاره نمود که در فراخوان وزارت فناوري اطلاعات و ارتباطات جهت انتخاب سه شرکت حائز رتبه و داشتن شايستگي جهت تاسيس IDC قرار گرفت و در حال حاضر در ليست رزرو جهت تاسيس IDC مي باشد .

يکي ديگر از فعاليت هاي انجام شده طراحي و ساخت Web Kiosk , Info Kiosk مي باشد که در حال حاضر در خط توليد مي باشد و مشترياني زياد از جمله بانک سپه،‌ شهرداري تهران و مخابرات دارد.

 

- صورت تطبيق سود عملياتي

صورت تطبيق سود عملياتي با جريان خالص ورود وجه ناشي از فعاليتهاي عملياتي به شرح ذيل است:

 

31/06/1384 ميليون ريال

30/12/1383 ميليون ريال

سود عملياتي

514/3

596/4

هزينه استهلاک

705

080/1

خالص افزايش در ذخيره مزاياي خدمت کارکنان

383

402

افزايش يا کاهش سفارشات و پيش پرداختها

143/3

969

افزايش يا کاهش حسابهاي دريافتي عمياتي

377/6

690/7

افزايش يا کاهش پرداختني عملياتي

498/15

215/6

افزايش يا کاهش پيش دريافتهاي عمليات

301/2

221/16

خالص هزينه ها و در آمدهاي غير عملياتي

014/12

297/2

افزايش يا کاهش در بديهاي بلند مدت

312

605

تعديلات سنواتي موثر بر وجوه نقد

701

173/44

ساير اقلام

406

-

 

060/1

-

 

442/24

058/22

33- تعهدات و بدهيهاي احتمالي

1-33- شرکت هيچگونه تعهدات و بدهي احتمالي ندارد.

21-33- اسناد و ضمانتنامه هاي تعهد آور بشرح زير است:

 

31/06/1384 ميليون ريال

30/12/1383 ميليون ريال

تعهدات نسبت به اشخاص ثالث

000/5

000/15

ضمانتنامه هاي بانکي نزد بانک ملت شعبه بهشتي پرداخت قراداد وحسن انجام کار و شرکت در مناقصه

352/16

722/8

ضمانتنامه هاي بانکي نزد بانک رفاه شعبه فردوسي پيش پرداخت قرارداد وحسن انجام کار و شرکت در مناقصه

842/9

020/2

ضمانتنامه هاي بانکي نزد بانک کشاورزي پيش پرداخت قرارداد و حسن انجام کار و شرکت در مناقصه

30

110

 

224/31

852/25

24- رويدادهاي پس از تاريخ ترازنامه

رويدادهاي خاصي پس از تاريخ ترازنامه که منجر به اصلاح و يا افشاء صورتهاي مالي گردد رخ نداده است.

35- معاملات ماده 129 اصلاحيه قانون تجارت و شرکتهاي وابسته زير مي باشد:

معاملات انجام شده با اشخاص وابسته طي شش ماهه اول سال 1383 به شرح زير مي باشد. (ارقام به ميليون ريال)

رديف

نام شرکت طرف معامله

نوع وابستگي

شرح معامله

مانده طلب (بدهي در پايان دوره)

1

شرکت گسترش رايانه فردا

شرکت سرمايه پذير و عضو هيئت مديره شرکت

اجراي پروژه کلونايزر

907/35

2

شرکت داده گستر عصر نوين

شرکت سرمايه پذير و عضو هيئت مديره مشترک

اجراي پروژه ADSL فروش تجهيزات مخابراتي

363/6

656/27

 

 

تعداد صفحات:100

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن در این صفحه درج شده (به طور نمونه) و ممکن است به دلیل انتقال به صفحه وب بعضی کلمات و جداول و اشکال پراکنده شده یا در صفحه قرار نگرفته باشد که در فایل دانلودی متن کامل و بدون پراکندگی با فرمت ورد wordکه قابل ویرایش و کپی کردن می باشند موجود است.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,200 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file26_1743445_8884.zip102k